mgr Hiacynta Szulc – logopeda, fonoaudiolog

fot. Krzysztof Karpiński

Uwielbiam muzykę i śpiew, ale najbardziej fascynuje mnie logopedia oraz fonoaudiologia. Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na kierunku logopedia z fonoaudiologią. Ukończyłam studia magisterskie, które uzupełnią moją wiedzę z zakresu logopedii oraz pedagogiki specjalnej. 

Wielu ludzi zadaje mi pytanie „Kim jest fonoaudiolog?” Wtedy odpowiadam, że diagnostykiem, który określa nie tylko jakość głosu i mowy, ale również jakość słuchu. To jest najpiękniejsze w moim zawodzie! Łączy ze sobą sztukę pięknego wypowiadania się, wiedzę humanistyczną, a także wiedzę z zakresu nauk medycznych, takich jak: audiologia, laryngologia, foniatria i inne. Do swojej pracy podchodzę zatem holistycznie.

Decyzja o podjęciu tego właśnie kierunku była wynikiem kontaktu z muzyką, śpiewem i dziećmi. Od roku 2018 jestem wokalistką zespołu Waterville, dlatego też wiem, jak ważne jest wyrażanie siebie oraz kontakt z drugim człowiekiem. Jeśli zaburzony jest choćby jeden z aspektów mowy, zaburzona jest również nasza pewność siebie, a za tym idzie obniżona sprawność komunikacyjna. Mowa nie jest jedynie sprawnością narządów artykulacyjnych, ale również, umiejętnością wyrażania siebie oraz kształtowaniem swojej osobowości. W tym momencie pomocna jest chociażby logorytmika czy trening umiejętności społecznych. Miałam również przyjemność uczestniczenia w szkoleniach/webinariach z tego zakresu z dr Anną Walencik- Topiłko czy mgr Joanną Węglarz, mgr Dorotą Bentkowską. 

Mam doświadczenie w pracy z dziećmi dlatego konstruuję terapię łącząc moje pasje w taki sposób, by każde zajęcia były dla dziecka zabawą i przyjemnością. Specjalizuję się też w zajęciach z logorytmiki – jest to temat bardzo mi bliski dlatego poświęciłam mu swoją pracę dyplomową. Prowadzę również terapię młodzieży oraz dorosłych.

Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje. Ukończyłam szkolenie „Ocena funkcjonalna traktu ustno-twarzowego. Mioterapia – podejście autorskie” u Pani mgr Eweliny Mendali-Kwoczek. 

W sprawie umówienia na diagnozę i terapię logopedyczną zapraszam do kontaktu poprzez kontakt tel. 506 113 690

oraz poprzez stronę na FB https://www.facebook.com/LogopedaHS