mgr Sylwia Wasilewska – założycielka, właścicielka Vocaling Studio, profesjonalna trenerka i rehabilitantka głosu

foto by Grzegorz Lesiuk glesiuk@gmail.com

Przygodę z muzyką zaczęłam jako mała dziewczynka śpiewając ‚po angielsku’ piosenki Michaela Jacksona, Whitney Houston, itp. Jednak na poważnie zajęłam się wokalem gdy trafiłam do Ełckiego Teatru Tańca – śpiewając, tańcząc i grając na deskach Ełckiego Centrum Kultury oraz innych teatrów w Polsce jak i za granicą.

Jako wokalistka uczestniczę w autorskim projekcie – Młynelk– komponując własne utwory. Współpracuję również w innych składach, m.in. w duecie Sylwia&Marek oraz w zespole Eltio.

Jestem studentką wokalistyki jazzowej (studia magisterskie) na Akademii Muzycznej w Katowicach, absolwentką wokalistyki jazzowej na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, absolwentką Policealnego Studium Wokalnego oraz Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury w Szczecinie w specjalności aktor scen muzycznych, trenerką i rehabilitantką głosu oraz filologiem angielskim.

Aktualnie zgłębiam swoją wiedzę u Magdy Sekuły-Lemberger w zakresie Physiological Voice Training wg dra Huberta Noe.

W roku 2019 szkoliłam się jako trenerka głosu pod okiem Christopher’a Johnson’a z Londynu – twórcy bloga www.thenakedvocalist.com oraz www.chrisjohnsonvocalcoach.com

Uczestniczyłam w wielu warsztatach wokalnych: m.in. warsztatu z improwizacji z WeBe3 (trio śpiewające z Bobby’m Mc Ferrin’em), warsztatów z techniki Mix, SLS, CVT, śpiewu białego, itp. Szkoliłam się m.in. u Mark’a Baxter’a, Sandriny Sedony, Rocio Guitard, dra Huberta Noe, śp. Zbigniewa Sawickiego, Anety Łastik, Doroty Miśkiewicz, Janusza Szroma, Ewy Szwajlik, dr Barbary Sambor, Magdy Sekuły-Lemberger, Magdaleny Kizinkiewicz. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności w zakresie śpiewu oraz nauczania śpiewu podczas warsztatów, szkoleń trenerskich oraz poprzez czytanie fachowej literatury.

Jako trenerka głosu prowadzę warsztaty wokalne oraz lekcje indywidualne i grupowe. Zajmuję się też emisją i rehabilitację głosu. Pracuję w nurcie fizjologicznego treningu głosu wg dra Huberta Noe. W swojej pracy do każdego głosu podchodzę holistycznie. W razie potrzeby wysyłam swoich klientów do neurologopedki mgr Agnieszki Michałowskiej, fizjoterapeuty, osteopaty, psychoterapeuty, ortodonty, ortopedy, itp. Przygotowuję też swoich uczniów do konkursów oraz egzaminów na studia wokalne.

Jestem jedynym specjalistą od głosu z takim wykształceniem i doświadczeniem w regionie.

O sukcesach i dotychczasowych osiągnięciach moich uczniów możesz poczytać na stronie www.facebook.pl/vocalingstudio/

Aby zapewnić najwyższą jakość nauczania nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje m.in. uczestnicząc w szkoleniach.